ویکی دمی

ویکی دمی

ویکی دمی

گوگل تگ منیجر چیست و چرا باید از ان استفاده کنیم؟ | google tag manager

 
بازاریابی دیجیتال از طریق داده ها رشد می کند. مهم نیست که چه نوع سایتی دارید، خواه یک سایت بزرگ تجارت الکترونیکی، یک وب سایت شخصی یا سایتی برای یک کسب و کار کوچک، درک نحوه تعامل افراد با سایت شما ضروری است. Google Analytics می تواند بسیاری از بینش های مهم مورد نظر شما را ارائه دهد، اما وقتی به تنهایی استفاده می شود، محدودیت هایی نیز دارد. اما با برچسب گذاری (tagging) سایت خود و استفاده از Google Tag Manager همراه با Google Analytics، می توانید داده های بسیار بیشتری از آنچه را که فکر می کنید، جمع آوری کنید.

برچسب ها(Tag) قطعه کدی هستند که برای جمع آوری اطلاعات و ارسال آن به اشخاص ثالث به یک سایت اضافه می شوند. شما می توانید از برچسب ها برای انواع مختلفی از جمله ردیابی پیمایش، نظارت بر ارسال فرم ها، انجام نظرسنجی ها، ایجاد نقشه های حرارتی، بازاریابی مجدد یا ردیابی نحوه ورود افراد به سایت خود استفاده کنید. آنها همچنین برای نظارت بر رویدادهای خاص مانند بارگیری فایل، کلیک روی پیوندهای خاص یا مواردی که از سبد خرید حذف می شوند، استفاده می شوند.

سایتها معمولاً از چندین برچسب مختلف استفاده می کنند و مقدار کد مورد نیاز برای ایجاد همه آنها بسیار طاقت فرسا است، خصوصاً اگر می خواهید با ورود مستقیم به کد منبع سایت، برچسب ها را اضافه یا ویرایش کنید. Google Tag Manager ابزاری با رابط کاربر پسند و مبتنی بر وب است که روند کار با برچسب ها را ساده می کند. با GTM می توانید بدون نیاز به لمس کد منبع ، برچسب ها را اضافه ، ویرایش و غیرفعال کنید. 

اگر شما آشنایی کافی با گوگل تگ منیجر (GTM) ندارید احتمالا برای شما سوالات بسیاری مانند اینکه این ابزار چی هست و برای چه کاری مورداستفاده قرار می گیرد و… پیش می آید. ما دراین مقاله ، قصد داریم به مهمترین سوالاتی که در این مینه پرسیده می شود نیز پاسخ دهیم:

گوگل تگ منیجر چیست؟
برای چه کاری ازgoogle tag manager استفاده می شود؟
این ابزار، چه تفاوتی با گوگل انالیتیکس دارد؟
چرا باید از gtm استفاده کنیم؟ آیا برای ما مفید است؟
با گوگل تگ منیجر، چه چیزی را می توانم ردیابی کنم؟
و هزاران سوال دیگر..
در ادامه مقاله به توضیح سوالات ذکر شده نیز می پردازیم، پس با ویکی دمی همراه باشید.

گوگل تگ منیجر چیست؟
Google Tag Manager ابزاری رایگان است که به شما این  امکان را می دهد که بدون نیاز به تغییر کد، برچسب های بازاریابی (قطعه کد یا پیکسل پیگیری) را در وب سایت خود (یا برنامه تلفن همراه) مدیریت و استقرار دهید.

 

در اینجا یک مثال بسیار ساده از نحوه کار GTM آورده شده است. اطلاعات از یک منبع داده (وب سایت شما) با یک منبع داده دیگر (Analytics) از طریق Google Tag Manager به اشتراک گذاشته می شود. GTM هنگامی که برچسب های زیادی برای مدیریت دارید بسیار مفید است زیرا همه کدها در یک مکان ذخیره شده اند.

یک مزیت بزرگ Tag Manager این است که شما به عنوان یک بازاریاب، می توانید به تنهایی کد را مدیریت کنید. “دیگر هیچ توسعه دهنده ای مورد نیاز نیست.” این جمله بسیار باعث خوشحالی بوده اما به نظر شما این آسان است؟

در جواب باید بگوییم که خیر، کاری آسان نیست و بسیار هم پیچیده است.

“متاسفانه GTM، غیر قابل فهم و سواستفاده گر است. اگرچه این ایده برای راحتی کار فنی بر روی وب سایت ها ایجاد شده است. اما عدم درک کامل مفاهیم فنی درج کد و برچسب گذاری می تواند برای ساختار صفحه و عملکرد زمان بارگذاری مضر باشد. ” نظر خانم Angie Schottmuller

  پیلار کانتنت یا محتوای ستونی (Pillar Content)


آیا استفاده از گوگل تگ منیجر، آسان است؟
مطابق صحبت های گوگل:

“گوگل تگ منیجر با اجازه دادن به بازاریابان و مدیران سایت برای نصب برچسب های وب سایت  در یک مکان، مدیریت این امکان را برای شما آسان و قابل اعتماد می کنند.”

آنها می گویند این یک ابزار “ساده” است که هر بازاریاب می تواند بدون نیاز به توسعه دهنده وب از آن استفاده کند.

برای گفتن این حرف ممکن است در قسمت نظرات مورد سرزنش قرار بگیرم.. Google Tag Manager بدون داشتن دانش فنی یا آموزش (دوره ها یا خودآموز) “آسان” نیست.

برای درک نحوه تنظیم برچسب ها (tags)، محرک ها(triggers) و متغیرها(variables) باید دانش فنی داشته باشید. اگر پیکسل های فیس بوک را رها می کنید، باید به نحوه کار پیکسل های ردیابی فیس بوک پی ببرید. اگر می خواهید ردیابی رویدادها را در Google Tag Manager تنظیم کنید، باید به اطلاعاتی درباره “رویدادها” ، نحوه کار Google Analytics ، داده هایی که می توانید با eventها ردیابی کنید، گزارشات در Google Analytics و چگونگی دسته ها ، اقدامات و برچسب های خود را نام ببرید. اگرچه مدیریت چندین برچسب در GTM “آسان” است، اما یک منحنی یادگیری وجود دارد که در ابتدا باید کار با آن را یاد بگیرید.

حالا باید بررسی کنیم، ببینیک که گوگل تگ منیجر چه طور کار می کند و در آن باید با چه مفاهیمی آشنا شویم؟

نحوه کار با google tag manager
گوگل تگ منیجر را می توان در صفحات وب سایت شما قرار داد که دارای  مکنی برای برچسب خود است. با این کار دیگر نیازی به قرار دادن کدهای مختلف در وب سایت نیست. کد مشابهی در هر صفحه قرار داده شده است، بنابراین لازم نیست که برای صفحات منفرد یک سایت بازنویسی شود؛ همچنین راهی وجود دارد که می توانید با این ابزار کار کنید تا از آنچه در برنامه های تلفن همراه شما اتفاق می افتد، مطلع شوید.

حتی می توانید بیش از یک وب سایت را در یک زمان برچسب گذاری کنید، بنابراین محدود به تعداد برچسب هایی نیستید که همزمان مدیریت می کنید. این امر به خصوص هنگام مدیریت بیش از یک وب سایت، بسیار موثر و کارآمد است.

 توجه داشته باشید که حتی اگر در چندین وب سایت یا شرکت کار می کنید ، برای هر مشاغل باید حساب کاربری داشته باشید.

به همین سادگی، به محض قرار دادن کدهای مربوط به وب سایت یا برنامه خود، می توانید به Google Tag Manager متصل شوید. وقتی این اتفاق می افتد، یک رابط تحت وب برای قرار دادن کدها در صفحه شما کار می کند، بنابراین به طور خودکار برای شما ایجاد می شود. شخصی که مدیریت برچسب را بر عهده دارد، قادر است محرک های موجود در رابط را انتخاب کند. وقتی اتفاقی می افتد ، تریگرها دیگر کار نمی کنند. حالا باید با مفاهیمی آشنا شوید که در متن به آن اشاره شد:

Tags (برچسب ها): پیکسلهای ردیابی یا نوعی اسنیپت از زبان جاوااسکریپت هستند.

Triggers (محرک ها): این ویژگی به گوگل تگ منیجر می گوید که چه زمانی و چطور تگ ها را خاموش و از دسترس خارج کند.

Variables (متغیرها): اطلاعات اضافی که GTM ممکن است برای تگ و تریگر نیاز داشته باشد.

منظور از تگ ها (Tags) چیست؟
همانطور که در بالا گفته شد، برچسب ها، قطعه هایی از کد یا پیکسل پیگیری از ابزارهای شخص ثالث هستند. این برچسب ها به Google Tag Manager می گویند چه کاری انجام دهد.وقتی صحبت از برچسب ها در وب سایت شما می شود، این یک خط کد است که قادر است اطلاعات مهم را به برخی از ابزارهای شخص ثالث مانند Google Analytics ارسال کند. برچسب ها باید به هر صفحه وب سایت شما اضافه شوند مگر اینکه از مدیر برچسب استفاده کنید. برچسب ها بخشی هستند که آنچه در هر یک از صفحات وب شما اتفاق می افتد را ردیابی می کنند. برچسب ها می توانند نحوه تعامل کاربران با ویژگی های وب سایت شما را تشخیص دهند. برچسب ها وقتی با ابزاری مانند Google Tag Manager استفاده می شوند مفید هستند زیرا می توانند به طور خودکار اطلاعات مورد نظر و نیاز شما را ردیابی کنند. این کد در واقع به GTM اضافه می شود که به شما کمک کند تا اطلاعات مورد نظر خود را ردیابی کنید. با این کار، برچسب ها به طور خودکار در هر یک از صفحات وب شما نشان داده می شوند.

مدیر برچسب همچنین یک ویژگی عالی دارد که می تواند هنگام کار نکردن کد، شما را مطلع سازد. این به شما کمک می کند تا بفهمید که باید دوباره به tag manager بروید و کد را اصلاح کنید. 

نمونه هایی از برچسب های رایج در Google Tag Manager عبارتند از:

کد رهگیری جهانی Google Analytics
کد بازاریابی مجدد Adwords
کد پیگیری تبدیل Adwords
کد رهگیری Heatmap
پیکسل های فیسبوک
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۳:۰۷:۰۶ | نویسنده : ویکی دمی | نظرات (0)نظرات (0)

الگوریتم کبوتر

الگوریتم  کبوتر چیست؟

الگوریتم کبوتر یا “pigeon google”، اولین بار در تاریخ 20 آگوست 2013 در ایالات متحده انتشار یافت، اما متعاقباً در 22 دسامبر 2014 در انگلستان، کانادا و استرالیا نیز انتشار یافت.

انتشار الگوریتم Pigeon، منجر به یکی از بزرگترین تحولات در نتایج جستجوی ارگانیک گوگل و نتایج محلی شده است. به روزرسانی این الگوریتم، توسط Search Engine Land منتشر شده، نشریه ای که اطلاعات مستقیمی از Google درباره هدف الگوریتم کبوتر دریافت می کند.

الگوریتم کبوتر به منظور اتصال الگوریتم جستجوی محلی Google به سایر الگوریتم ها و بهبود پارامترهای رتبه بندی بر اساس فاصله و موقعیت مکانی طراحی شده است. انجمن سئو محلی، در هفته های بعد از انتشار الگوریتم کبوتر، به طور روزانه تغییرات حاصل شده  را در رتبه بندی های محلی و ارگانیک گزارش کرد.

ویژگی ها و اهداف الگوریتم کبوتر
بگذارید به تغییرات اساسی که آپدیت الگوریتم کبوتر ایجاد کرد، اشاره کنیم:

یکی از اهداف اصلی گوگل از به وجود آوردن الگوریتم کبوتر این بود که پیوند عمیق تری بین الگوریتم جستجوی محلی و سایر الگوریتم های خود ایجاد کند. چراکه بتواند از صدها سیگنال رتبه بندی که از سایر الگوریتم ها حاصل می شود، استفاده کند. این گره ایجاد شده بین الگوریتم های وب، باعث شد که کسب و کار ها، برای گرفتن رتبه های بهتر در نتایج ارگانیک محلی، رقابت سنگین تری داشته باشند.
همان زمان با برقراری این پیوند، الگوریتم کبوتر توانایی خود را برای محاسبه فاصله و مکان کسب و کارهای محلی افزایش داد. در بسیاری از موارد می بینید که شعاع جستجو محدود تر شده و نتایجی نمایش داده می شوند که به مکان فیزیکی کاربر نزدیک تر است. برای مثال، اگر شما عبارت “پیتزا فروشی در تهران” را در گوگل جستجو کنید، نتایجی که مشاهده می کنید که در همسایگی  شماست.
تاثیرات الگوریتم کبوتر بر روی جستجو های محلی، چالش بر انگیز است. چراکه بعد از به روز رسانی این الگوریتم، نوسانات زیادی وجود داشت و برخی از متخصصان سئو محلی می گویند که ممکن است گوگل در حال انجام A/B تست بر روی دسته نتایج مختلف باشد.
یکی از نتایج قابل توجه الگوریتم کبوتر، این بود که قبلا در نتایج جستجوی محلی، گوگل 7 تا از کسب و کار ها را لیست می کرد (یک باکس 7 تایی) و آن را به شما نشان می داد. با گذشت زمان، گوگل تعداد کسب و کارهایی که در این پکیج 7 تایی نمایش می داد را کاهش داد و امروز فقط 3 مورد از آنها را نمایش می دهد. این کاهش در تعداد نمایش، بسیاری از کسب و کارهای محلی را خارج از لیست قرار داد و باعث شد که آنها برای دیده شدن و قرار گرفتن در پکیج 3 تایی، با یکدیگر بیشتر رقابت کنند.

همانند بسیاری از آپدیت های گوگل، آپدیت الگوریتم کبوتر منجر شد تا برخی کسب و کار های اسپم نیز بتوانند راهی پیدا کنند تا در آن لیست ها نمایش داده شوند. یکی از جنبه های نا امید کننده الگوریتم pigeon، عدم توانایی در شناخت کسب و کارهایی که به رسمیت شناخته شده اند و کسب و کارهایی که فقط به منظور نشان داده شدن در لیست ها از کلمات کلیدی استفاده می کنند، می باشد. پکیج های محلی سعی در شناسایی این کسب و کارها دارند تا بتوانند آنها از لیست خارج کنند.


  چه تعداد کلمات کلیدی باید در متن محتوا تکرار شود؟

الگوریتم کبوتر حضور شما را اثبات می کند
الگوریتم کبوتر، یک چالش برای صاحبان کسب و کارهای محلی ایجاد کرد که نه تنها استفاده از روش های اسپم را جریمه می کند بلکه نتایج را بر اساس مرتبط بودن تعریف می کند. هم چنین این الگوریتم فاکتورهایی را به میان آورد که یا کسب و کار ها کنترل بسیار کمی روی آن داشته باشند یا تقریبا هیچ کنترلی بر روی این فاکتور ها نداشته باشند.

 

برای مثال، یک کسب و کار نمی تواند بر روی محدوده و شعاعی که گوگل در اطراف آن مشخص می کند، دسترسی داشته باشد. حتی اگر یک رستوران فوق العاده در غرب تهران داشته باشید و یک نفر عبارت “بهترین رستوران در شرق تهران” را در گوگل جستجو کند، آن رستوران در پکیج 3 تایی گوگل نمایش داده نخواهد شد. چنین مسائلی نمی تواند توسط صاحبان کسب و کارها اداره شود، اما خوشبختانه فاکتورهای دیگری هست که می تواند به منظور موفقیت کسب و کار شما اداره شود که شامل موارد زیر است:

تاکید بر روی سیگنال های ارگانیک و سنتی: ساخت بک لینک های با کیفیت، انتشار محتواهای فوق العاده، رشد دامین آتوریتی (DA) سایت و … همگی می توانند بر روی رتبه بندی کسب و کار محلی شما تاثیر مثبت بگذارند.

تاکید بر ایجاد محتوا های محلی: ایجاد متن، ویدئو، عکس و محتواهایی که کسب و کار شما را به یک مکان خاص در همسایگی یا منطقه محلی مرتبط می کند، ارزش و اعتبا شما را بالا می برد و باعث می شود که شما در آن شعاع به خصوص که گوگل مشخص کرده قرار بگیرید.

تاکید بر روی مفاهیم سئو محلی: برای رقابت در پکیج 3 تایی گوگل، شما باید فاکتورهای سئو محلی را در نظر بگیرید و از آنها به درستی استفاده کنید. اقداماتی که باید انجام شود شامل برسی صحت نقل قول ها، حذف صفحات تکراری و duplicate، بررسی سئو داخلی و سئو خارجی سایت و اقدامات اساسی دیگر. کسب و کارهای بزرگ، باید بر روی این اقدامات اساسی، تمرکز ویژه ای داشته باشند و به دنبال اقداماتی باشند که سئو محلی خود را از بین صد ها و یا هزاران مکان مختلف بهبود دهند.

  تاثیر تغییر قالب در سئو

گزارش اسپم (Spam reporting): از آنجایی که گاهی اوقات گوگل خودش نمی تواند نتایج جستجوی محلی را به طور دقیق بررسی کند، می توانید شما این کار را برای او انجام دهید. اما ابتدا مطمئن شوید که قوانین و مقررات گوگل را می دانید، سپس می توانید با هر گونه تخلفی که رو به رو هستید، به گوگل گزارش دهید.

ممکن است گوگل همیشه مطابق با گزارشات شما عمل نکند، اما اگر با تخلفی مواجه شدید، ارزشش را داد که این کار را امتحان کنید. به خصوص اینکه ممکن است تسلیم کردن یک اسمپر (spammer) به گوگل و تنزل رتبه او، فرصتی را برای کسب و کار شما ایجاد کند تا در رتبه های بالا تری قرار بگیرید. البته هیچ وقت این کار را با یک وبسایت، فقط به این دلیل که رقیب شماست، انجام ندهید. فقط آن کسب و کارهایی را گزارش دهید که فکر می کنید چیزی که آنها ادعا می کنند نیستند و قوانین و مقررات گوگل را زیر پا گذاشتند.
 برای آموزش سئو خارجی کلیک کنید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: الگوریتم کبوتر، آموزش سئو،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۸:۵۴ | نویسنده : ویکی دمی | نظرات (0)نظرات (0)

ارتقا نرخ کلیک و افزایش CTR و تعریف Impression

تعریف CTR و Impression
بطور خلاصه CTR مخفف عبارات click Through Rate که در بین وبمستران ایران بیشتر با نرخ کلیک شهرت دارد .
باید بدانید زمانی که کاربر در کادر جستجوی گوگل تایپ و جستجو می کند نتایج مختلفی را مشاهده می کند.
پس از نمایان شدن لیست نتایج Google تصمیم می گیرد که بر روی کدام یک از آنها کلیک کند که در واقع CTR اتفاق می افتد.
ctr چیست؟
نرخ کلیک در واقع درصدی از کلیک کاربران که در نتایج جستجو بر روی لینک سایت شما کلیک می کنند.
تعداد کلیک کاربران بر روی سایت شما تقسیم بر تعداد impression (جستجو و نمایش) سایت شما به کاربران را CTR و نرخ کلیک گفته می شود .
Impression چیست؟
Impression به معنی جستجو و نمایش یا همان حضور کاربر در نتایج جستجو است.
مثلا زمانی که یک کاربر واژه ای را در گوگل سرچ می کند برای تمام لیست موجود در نتایج گوگل یک Impression لحاظ می شود و در صورتی که کلیک انجام بگیرد CTR لحاظ می گردد .
وقتی که در کلمه کلیدی به صفحه اول گوگل راه پیدا می کنیم با هر جستجوی کاربران در گوگل آمار Impression سایت ما دقیقا افزایش یافته و برابر با تعداد کل جستجوهای کاربران آن عبارت کلیدی می باشد.
بهترین روش ها و تکنیک های پیشنهادی شیک رنک برای افزایش نرخ کلیک و CTR
زمانی که کاربر پس از جستجو لینک سایت شما را در نتایج گوگل مشاهده می کند، در کوتاه ترین زمان ممکن تصمیم می گیرد که کدام سایت را انتخاب کند برای این که در فرصت کوتاه ذهن مخاطب را جلب و درگیر کنید که تاثیر مثبت ایجاد کند پیشنهاد می شود .
بهینه سازی و حداکثر استفاده از عنوان صفحه (title) و بهینه سازی نمایش توضیحات متا
عنوان هر صفحه از سایت شما توسط تگ title که در هدر صفحه قرار دارد تعیین می شود.
تعداد کاراکتر ها برای عنوان سایت و نمایش نتایج جستجو در حالت ایده ال حداقل 56 کاراکتر و حداکثر 65 کاراکتر است که به شما این اجازه را می دهد از کلید واژه های هدفمند و جذابی در آن استفاده کنید.
توضیحات متا دقیقا زیر عنوان نمایش داده می شود و ظرفیتی بیشتر ولی نمایش آن در نتایج جستجو با فونت کوچکتر در اختیار کاربران قرار میگیرد.
متوسط تعداد کاراکترهایی که در بخش توضیحات و قابل نمایش نتایج است در حالت ایده ال حداقل 154 کاراکتر و حداکثر 168 کاراکتر به پیشنهاد شیک رنک است و جدید گوگل تصمیم دارد این ظرفیت را نیز افزایش دهد .
اما بهتر است شما بهترین عبارات را در همان سطر های ابتدایی بکار ببرید و در کنار عبارات خود از حروف و اشکال که باعث جلب توجه می شود مانند علائم زیر بسته به حوزه کاری سایت خود انتخاب و بکار ببرید .
๑۩۞۩๑ ♬✿.。. ★ ☆ εїз℡❣·۰•●○●ōゃ ♥ ♡๑ ☜ ☞ ☎ ☏♡ ⊙◎ ☺ ☻✖╄ஐﻬ ► ◄ ▧ ▨ ♨ ◐ ◑ ↔ ↕ ▪ ▫ ☼  ▀ ▄▐░ ▒ ▬♦ ◊ ◦ ☼ ♣ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩ ◘ ◙ ◈ ♫ ♬ ♪ ♩ ♭ ♪ の ☆ → あ ぃ £ ❤# @ & * ❁ ❀ ✿ ✾ ❃ ✺ ❇ ❈ ❊ ❉ ✱ ✲ ✩ ✫ ✬ ✭ ✮ ✰ ☆ ★ ✪ ¤ ☼ ☀ ☽ ☾ ♡ ღ☻  ❂ ◕ ⊕ ☉ Θ o O ♋ ☯ ㊝ ⊙ ◎◑ ◐ ۰ • ● ▪ ▫ 。 ゚ ๑ ☜ ☞ ☂ ♨ ☎ ☏ × ÷ = ≠ ≒ ∞ ˇ ± √ ⊥▶ ▷ ◀ ◁ ☂ ☃ ☄ ★ ☆ ☇ ☈ ☉ ☊ ☋ ☌ ☍ ☑ ☒☢ ☸ ☹  ☻ ☼ ☽ ☾ ♠ ♡ ♢ ♤  ♧ ♨ ♩ ✙ ✈ ✉ ✌ ✁♝ ♞♯♩♪♫♬♭♮ ☎ ☏ ☪ ♈ ♨ ₪ ™ ♂✿ ♥ の ↑ ↓ ← → ↖ ↗ ↙ ↘ ㊣ ◎ ○ ● ⊕ ⊙ ○  △ ▲ ☆ ★ ◇ ◆ ■ □ ▽ ▼ § ¥ 〒 ¢ £ ※ ♀ ♂ &⁂ ℡ ↂ░ ▣ ▤ ▥ ▦ ▧ ✐✍✡✓✔✕✖ ♂ ♀  ♡ ☜ ☞ ☎ ☏ ⊙ ◎ ☻ ► ◄ ▧ ▨ ♨ ◐ ◑ ↔ ↕ ♥♡ ▪ ▫ ☼ ♦ ▀ ▄ █ ▐ ░ ▒ ▬  ◊ ◘ ◙ ◦ ☼ ♠ ♣ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩ ◘ ◙ ◈ ♫ ♬ ♪ ♩ ♭ ♪ ✄☪☣☢☠░ ▒ ▬  ◊ ◦  ▣ ●•۰► ◄ ▧ ▨ ♨ ◐ ◑ ↔ ↕ ▪☼♧♡♂♀♣☎☏⊙◎☼▧▨◐◑↔↕▪▒◊◦▣▤▥▦▩◘◈◇♬♪♩♭♪★☆→£Ю§♤▶¤๑⊹⊱⋛⋌⋚⊰⊹๑۩۩๑๑۩۞۩๑ ✲ ❈ ✿ ✲ ❈ ➹ ~.~◕‿- ❣ ✚ ✪ ✣ ✤ ✦❉ ❥ ❦ ❧ ❃ ❂ ❁ ❀ ✄ ☪ ☣ ☢ ☠ ☭ღ ▶ ▷ ◀ ◁  ☁ ☂ ☃ ☄ ★ ☆ ☇ ☈ ⊙ ☊ ☋☌☍ⓛⓞⓥⓔ•ั๑۩۞۩๑ ♬✿ ☉♡ ♢  ♤  ♧ ♨ ♩ ✙✈ ✉ ✁ ✎ ✐ ❀ ✰ ❁ ❤ ❥ ❦❧ ➳ ➽ εїз℡❣·۰•●○●ゃōゃ ♡๑۩ﺴ ☜ ☞ ☎ ☏♡ ⊙◎✖╄ஐﻬ ► ◄ ▧ ▨ ♨ ◐ ◑ ↔ ↕ ▪ ▫ ☼  ▀ ▄ █▲ ▼ △ ▽ ◆ ◇ ◕ ◔ ʊ ϟ ღ 回 ₪ ✓ ✔ ✕ ☥ ☦ ☧ ☨ ☩ ☪ ☫ ☬ ☭ ™ © ®▌ ▐░ ▒ ▬♦◊ ◦ ☼ ♠♣ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩ ◘ ◙ ◈ ♫ ♬ ♪ ♩ ♭ ♪ の ☆ → あ ぃ £ ❤❁ ❀ ✿ ✾ ❃ ✺ ❇ ❈ ❊ ❉ ✱ ✲ ✩ ✫ ✬ ✭ ✮ ✰ ☆ ★ ✪ ¤ ☼  ☽ ☾ ❤♡ ღ☻  ❂ ◕ ⊕ ☉ Θ o O  ☯ ㊝ ⊙ ◎ ◑ ◐ ۰ • ● ▪ ▫ 。 ゚ ๑☜ ☞ ☂ ♨ ☎ ☏▶ ▷ ◀ ◁ ☀ ☁ ☂ ☃ ☄ ★ ☆ ☇ ☈ ☉ ☊ ☋ ☌ ☍ ☑ ☒☢ ☸ ☹  ☻ ☼ ☽ ☾ ♠ ♝ ♞♯♩♪♫♬♭♮ ☎ ☏ ☪ ♈ ♨ ºº ₪ ¤ 큐 « »™ ♂✿ ♥ の ↑ ↓ ← → ↖ ↗ ↙ ↘ ㊣ ◎ ○ ● ⊕ ⊙ ○△ ▲ ☆ ★ ◇ ◆ ■ □ ▽ ▼ § ¥〒 ¢ £ ※ ♀ ♂ © ® ⁂ ℡ ↂ░ ▣ ▤ ▥ ▦ ▧ ✐✡✓✔✕✖ ♂ ♀  ♡ ☜ ☞ ☎ ☏ ⊙ ◎ ☺ ☻ ► ◄ ▧ ▨ ♨ ◐ ◑ ↔ ↕  ♡ ▪ ▫  웃 유 ☠ ☯ ♥ ✌ ✖ ☢ ☣ ☤ ⚜ ☸♨ ❖  ❥ ❦ ❧ ♡ ✗ ✘ ⊗  Ω ♢ ♤ ♡ ♧ ✦ ✧ ♔ ♕ ♚ ♛ ★ ☆ ✮ ✯ ☄ ☾ ☽ ☼ ☀ ☁ ☂☮ ✈ ♋ 웃 유 ☠ ☯  ✖ ☢ ☣ ☤ ⚜ ☸♨ ❖ ❤ ❥ ❦ ❧ ♡ ✗ ✘ ⊗ ♒ Ω ♦ ♠ ♥ ♣ ♢ ♤ ♡ ♧ ✦ ✧ ♔ ♕ ♚ ♛ ★ ☆ ✮ ✯ ☄ ☾ ☽ ☼ ☀ ☁ ☂ ☃☼  ▀ ▄ █ ▌ ▐ ░ ▒ ▬  ◊ ◘ ◙ ◦ ☼ ♠ ♣ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩ ◘ ◙ ◈ ♫ ♬ ♪ ♩ ♭ ♪
علایم بالا ممکن است برای دیده شدن بهتر و بیشتر در سطرهای مختلف چندین بار تکرار شده باشند
با این پیشنهاد کاربردی حتی اگر جایگاه سایت بهبود نیابد شما می توانید با همان رتبه بازدید کننده ارگانیک بیشتری از گوگل بدست آورید.
به عنوان مثال روزانه 500 نفر عبارت مورد نظر شما را جستجو کنند و تنها 5 درصد آنها یعنی 25 نفر سایت شما را انتخاب و کلیک کنند نرخ کلیک و CTR سایت شما به 10 درصد افزایش یابد عملا بازدیدکنندگان شما دو برابر خواهد شد.
آیا ارتقا CTR بر ارتقا جایگاه کلمات کلیدی و سئو اثر گذار است؟
افزایش نرخ کلیک بر روی رتبه بندی نتایج گوگل و ارتقا رتبه سایت بله بسیار تاثیر خواهد بود.
اکثر وبمستران و افراد فعال در حوزه سئو این امر را تایید می کنند و معتقدند که افزایش نرخ CTR یکی از مهمترین وظایف ما برای ارتقا رتبه سایت و بهبود سئو است.
زمانی که نرخ کلیک سایت در مقایسه با جایگاهی که دارد بیشتر باشد گوگل به کمک الگوریتم rank brain رنکینگ گوگل و جایگاه سایت را بهبود می بخشد.
بطور خلاصه در الگوریتم Rankbrain دو فاکتور خیلی مهم وجود دارد
1- کاربران چه مدت زمانی در سایت حضور خواهند داشت یعنی مقدار (Dwell Time)
2- چند درصد از کاربران در زمان جستجو (Impression) در گوگل بر روی لینک سایت کلیک (Total Clicks) می کنند.
بعنوان مثال سایتی در رتبه 2 گوگل باشد، این رتبه به طور متوسط نزدیک به 25 درصد از کلیک کاربران را به خود جذب می کند.
اما سایتی با توجه به جذابیت بالای عنوان و توضیحات خود نزدیک به 55 درصد از مخاطبین را ترغیب به کلیک می کند. این مقدار نزدیک به درصد کلیک های صفحه 1 گوگل است. اگر در رتبه دوم جذابیت لازم را برای کاربران داشته باشد پس از مدتی گوگل جای آن را با رتبه 1 گوگل عوض خواهد کرد.
افزایش تعداد بازدیدکننده و بهبود رتبه در نتایج گوگل، موجب می شود که افزایش CTR سایت یکی از تکنیک های بسیار کاربردی و ارزشمند برای سئو باشد.
اگر تجربه ی کمی از سئو و افزایش جایگاه سایت با افزایش نرخ کلیک و CTR یا حتی کاهش جایگاه به دلیل نرخ کلیک پایین دارید این کار را به مجموعه شیک رنک بسپارید .
11:39:54

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰:۲۱ | نویسنده : ویکی دمی | نظرات (0)نظرات (0)

معرفی فرایند خرید ورودی گوگل و افزایش کلیک گوگل

خرید ورودی گوگل یکی از فرایند هایی است که امروزه با توجه به متداول شدن قابل توجه بهره مندی جامعه از وب سایت های گوگلی، دارای تقاضا کنندگان قابل توجهی می باشد. پیدایش اینترنت و کاربردی بودن وب سایت های اینترنتی منجر شده در حال حاضر اکثر کسب و کار ها، شرکت ها و مشاغل حوزه های مختلف، وب سایت مخصوصی در گوگل که پر بازدید ترین درگاه اینترنتی است، راه اندازی کنند؛ چرا که با راه اندازی این پل های ارتباطی نه تنها فرایند دسترسی سهل تر می شود، بلکه صاحب وب سایت مربوطه می تواند حوزه ی کاری خود را به جامعه ی آماری بیشتری معرفی کند و تبلیغات گسترده تری داشته باشد.

https://backority.ir/images/645561.png

راه اندازی وب سایت شاید به ظاهر در مقایسه با مزایای کثیری که دارد امری چندان پیچیده و دشوار نباشد، اما لازم است بدانید هر کسی در راستای بهره مندی از این فناوری نوین با دغدغه های کثیری دست و پنجه نرم می کنند، از جمله اساسی ترین و مهم ترین دغدغه هایی که صاحب انواع وب سایت های گوگلی با آن سروکار دارند، افزایش بازدید کننده های وب سایت شان است.

در حقیقت صدر اهداف همه ی وب مستر ها ( صاحب وب سایت ) افزایش ورودی گوگل و بازدید های صفحات وب سایت است که از طریق راهکار های متعددی محقق می شود. به عبارتی دیگر برای این که بتوانید منجر به افزایش ورودی گوگل خود شوید، روش ها و متد های عدیده ای وجود دارند که عمل به آن ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

به طور کلی افزایش ورودی گوگل فرایندی تخصصی است که دارای مباحث و مسائل مختلفی می باشد، یعنی زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که به وسیله ی متخصصین این حوزه اعمال شود. لذا متخصصین به خوبی می دانند وب سایت اینترنتی شما ملزم به انجام چه اقداماتی است تا تعداد بازدید بیشتری داشته باشد و مراجعه کنندگان کثیر تری به خود جلب کند. بنابراین لازم به گفتن است این امر کار هر کسی نیست و باید توسط افراد کاردان انجام گیرد.

با توجه به نیاز بالای جامعه در زمینه ی افزایش ورودی و بازدید انواع و اقسام وب سایت های موجود در درگاه گوگل، کسانی وجود دارند که در این زمینه از مهارت و تخصص مطلوبی برخوردار هستند و توانسته اند شرایط مطلوبی فراهم کنند که تقاضا کنندگان قادر به خرید ورودی گوگل باشند. با خرید ورودی گوگل و اعمال تغییرات موثر از طرف کارشناسان متخصص بر وب سایت خود، می توانید در زمینه ی افزایش بازدید های وب سایت گامی تاثیر گذار بردارید.

البته بهتر و موثر تر است قبل از این که به طور مستقیم به خرید ورودی گوگل بپردازید، در مورد این فرایند اطلاعات جامعی جمع آوری کنید تا آگاهانه ترین اقدام ممکن را انجام دهید. از این رو ما سعی کرده ایم با آوردن مطالب و نکات مفید و مسمر ثمر در راستای راه و روش های افزایش بازدید گوگل و همچنین فرایند خرید ورودی گوگل، شما را برای برداشتن بهترین گام ها در این مسیر راهنمایی کنیم، پس در ادامه همراه ما باشید.

افزایش ورودی گوگل به روش های طبیعی

https://backority.ir/images/540423.png

اولین و ضروری ترین اتفاقی که می بایست طی فرایند افزایش ورودی گوگل بیفتد، تشخیص این امر توسط گوگل است؛ یعنی سیستم گوگل به گونه ای می باشد که به راحتی می تواند تغییرات مبنی بر افزایش بازدید های یک وب سایت را تشخیص دهد و به دنبال آن منجر به پیشرفت و بالا تر آمدن وب سایت مربوطه شود. بنابراین با توجه به  هوش بالای گوگل، فرایند نحوه ی تشخیص بازدید کنندگان فِیک از بازدید کنندگان اصلی بسیار آسان است؛ از این رو افزایش ورودی گوگل به روش مصنوعی اقدامی بی فایده و تماماً بی ارزش تلقی می شود.

حتماً از خود می پرسید روش مصنوعی افزایش دهنده ی بازدید کنندگان شامل چه متد هایی می شود؟ برای بیشتر کردن آمار بازدید کنندگان از طریق این روش متد های فراوانی ابداع شده است که یکی از ساده ترین ها که به ذهن هر شخصی می رسد، ورود به وب سایت طی دفعات بالاست. اما لازم است بدانید گوگل به هیچ وجه چنین بازدید هایی را معتبر نمی شناسد، به صورتی که حتی ممکن است در چنین مواقعی وب سایت مربوطه را جریمه کند. البته متد های فراوانی برای این کار وجود دارد که لازم به تاکید است همه ی آن ها برای گوگل قابل تشخیص و شناسایی می باشند، پس هیچ وقت سراغ این متد ها نروید، چرا که جریمه نشدن خیلی بهتر از کم بازدید بودن وب سایت است.

حالا که با ماهیّیت روش های مصنوعی افزایش بازدید آشنا شده اید، نوبت به متد های طبیعی و قانونی می رسد که مورد تایید گوگل هستند. درواقع بازدید از یک وب سایت زمانی از طرف گوگل شناسایی شده و تایید می شود که مراجعه کننده فقط طی چند ثانیه ورود و خروج نکند و در صفحه ی وب سایت از لینک های داخلی استفاده نماید و به طور کلی یک بازدید کننده ی واقعی باشد. همان طور که قبلاً هم گفتیم برای این کار تاثیر گذار ترین اقدام، خرید بازدید گوگلی است؛ لذا کسانی که این خدمات را ارائه می دهند به خوبی می دانند عمل به چه کار هایی باعث بیشتر شدن مراجعه کنندگان وب سایت شما می شود.

از جمله برخی از اقداماتی که توسط این متخصصین ارائه می شود، عبارتند از سئو سازی محتوا، بهینه سازی وب سایت و ... که با توجه به نیاز انواع وب سایت ها متغیر هستند، به این معنا که هر وب سایتی نیازمند اقدام متفاوتی به جهت بیشتر کردن بازدید کننده ها و ورودی ها می باشد که توسط متخصصین این حوزه به راحتی قابل تشخیص و اعمال هستند.

با خرید ورودی گوگل چه اتفاقی می افتد؟

https://backority.ir/images/172482.png

همان طور که می دانید اصلی ترین هدف از این کار بیشتر کردن آمار بازدید کننده های انواع و اقسام وب سایت هاست که با نام خرید بازدید گوگلی هم شناخته می شود. اما سوال این جاست این فرایند با اعمال چه تغییراتی در افزایش بازدید کننده های یک وب سایت موثر واقع می شود؟ در واقع با خرید بازدید گوگلی اتفاقات و تغییرات متعددی به وجود می آید که در ادامه به برخی از مهم ترین مورد ها اشاره کرده ایم:

  • وارد ده صفحه ی آغازی گوگل خواهید شد.
  • لینک وب سایت تان در اولین موارد لیست قرار می گیرد.
  • اسم برندی که به عنوان کلمه کلیدی استفاده کرده اید در کادر جستجوی موتور جستجو گر گوگل نمایان می گردد، که منجر به کنجکاوی افراد و کلیک های متعدد می شود.
  • سرعت ایندکس شدن صفحه های سایت بهبود خواهد یافت.
  • زمان ماندن مراجعه کنندگان در وب سایت افزایش می یابد.
  • و به طور کلی جزء وب سایت های معتبر گوگل شناخته می شوید.

پس مطمئن باشید با رخداد اتفاق های فوق آمار بازدید کننده های وب سایت خود را به طور طبیعی افزایش خواهید داد، اما از یاد نبرید که لازم است برای خرید به هر کسی اعتماد نکنید و از متخصصان معتبر این کار به خرید بپردازید.

منبع


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۱:۵۷:۱۲ | نویسنده : ویکی دمی | نظرات (0)نظرات (0)

آپدیت API سرچ کنسول

 
چند ماه پیش، گوگل اعلام کرد که با بهبود زیرساختار API  برای افزایش عملکرد کنسول جستجو با توجه به افزایش تقاضا، تغییراتی را انجام داده است. در حال حاضر google اعلام کرده است که ما بسیار خرسندیم که آپدیت های جدیدی مانند زیر را به شما عرضه خواهیم کرد:

افزودن اطلاعات جدید و فیلتر اخبار در Search Console API

پشتیبانی از دارایی دامنه در Sitemaps API

رهنمودهایی در مورد نحوه مهاجرت به Discovery Doc

اضافه شدن داده ها و فیلتر جدید به Search Console API
در حال حاضر، گزارش عملکرد (performance report) داده های تازه ای که هنوز قدمت ندارند و کمتر از یک روز است را پشتیبانی می کند. برای دسترسی به این داده ها، باید درخواست خود را به پارامتری چون dataState با ارزش all بدهید. داده هایی که برای این مقدار دریافت می کنید شامل داده های تازه ای نیز می باشد که هنوز نهایی نشده اند. اگر می خواهید فقط داده های نهایی را بدست آورید، می توانید این پارامتر را با مقدار تنظیم شده all ست کنید یا اجازه دهد که از داده های پیش فرض استفاده نماید.

چند ماه پیش ، یک زبانه جدید به  فیلتر جستجو در performance report ،اضافه شده است. این اطلاعات اکنون در API نیز موجود است و با تنظیم مقدار پارامتر searchType در درخواست به news،  می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

پشتیبانی از دارایی دامنه در Sitemaps API
 API سایت مپ هم اکنون از ویژگی های دامنه پشتیبانی می کند ، همانطور که سایر API های Search Console قبلاً این کار را انجام می داده اند. می توانید نقشه سایت خود را در domain property جستجو، اضافه و حذف کنید، به عنوان مثال:

GET
https://www.googleapis.com/webmasters/v3/sites/sc-domain:example.com/sitemaps

کشف سند مهاجرت (discovery doc migration)
گوگل در حال حاضر، پشتیبانی از Webmasters discovery document را حذف کرده است. اگر کوئری های شما در api سرچ کنسول با استفاده از کتابخانه  External API باشد یا به طور مستقیم از webmaster API discovery docu,ent نشات گرفته باشد، طبق صحبت گوگل، باید تمامی API ها را فراخوانی نمایید و تغییرات را بر روی آن ها اعمال نمایید.

  21 سایت و برنامه  برای بهتر شدن شما در سال 2021 
تغییرات کتابخانه API
برای آپدیت تغییرات کتابخانه API، باید به راهنماهایی که براساس زبان برنامه نویسی پایتون و جاوا اسکریپت است، مراجعه نمایید.

جاوا
تمامی وبمسترها و افرادی که مرتبط با این حوزه هستند باید بسته webmasters خود را به searchconsole.v1 تغییر دهند و نام سرویس آن ها از webmasters  به SearchConsole تغییر پیدا می کند. به عنوان مثال:

وارد کردن سرویس API
تغییرimport com.google.api.services.webmasters.Webmasters;
به import com.google.api.services.searchconsole.v1.SearchConsole;
وارد کردن اشیا response
تغییرimport com.google.api.services.webmasters.model.WmxSite;
به import com.google.api.services.searchconsole.v1.model.WmxSite ;
توجه:

خدمات object و دیگر API object ها مانند قبل عمل می کنند و فقط نام package آن ها تغییر کرده است.

پایتون
زمانی که به ساخت Webmasters service object، می پردازید باید تغییرات زیر را اعمال نمایید.

webmasters_service = build(‘webmasters’, ‘v3’, http=http)

webmasters_service = build(‘searchconsole’, ‘v1’, http=http)

در این مورد هم object ها تغییر نخواهند کرد.

حتما بخوانید: سئو کلاه سیاه چیست؟

بخش Direct discovery document query
تغییرات کوئری کشف سند شامل موارد زیر است:

تغییرات آدرس (URL)
https://www.googleapis.com/discovery/v1/apis/webmasters/v3/resthttps://searchconsole.googleapis.com/$discovery/rest
تغییرات محتوا
 تغییر فیلد   نام از وبمستر به سرچ کنسول
تغییر فیلد ورژن از v3 به V1
برای اطلاعات بیشتر و یادگیری با سرچ کنسول می توانید به دوره سرچ کنسول مراجعه نمایید و یا با شماره 09128909248، تماس حاصل نمایید.
 
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۶:۱۰ | نویسنده : ویکی دمی | نظرات (0)نظرات (0)

چک لیست سئو

تفاوت این مقاله با سایر مقالات چیست؟

مهم ترین تفاوت این مقاله با سایر مقالات این است که این چک لیست بصورت عملی و تجربی بر روی پروژه های سئو ویکی دمی و همین مقاله پیاده سازی شده و می شود. با ما همراه باشید چراکه این کامل ترین چک لیست سئو در بین سایر مقالات است!

پس اگر دوست دارید که سئو سایتتان قوی شود این چک لیست مخصوص شماست و بدون شک عاشق آن خواهید شد!

من در این مقاله این موارد را بررسی خواهم نمود:

چک لیست اولیه سئو
چک لیست جستجو کلمات کلیدی
چک لیست سئو داخلی
چک لیست سئو تکنیکال
چک لیست سئو محتوا
چک لیست لینک سازی.  
چند ترفند پیشرفته سئو
مثال های عملی 
بررسی نتیجه این چک لیست ها
 

در صورت اطلاع از تعرفه سئو و قیمت پکیج ها می توانید با شماره 09128909248 تماس بگیرید.

چگونه از چک لیست سئو استفاده کنیم؟
تمام مواردی که در این مقاله قصد دارم به شما بگویم را بر روی یکی از پروژه های سئو ویکی دمی که مربوط به یک فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی بود به نام مو تن رو پیاده سازی کردم و نتایج را در ادامه برای شما خواهم گفت. سعی کردم مثال هایی که در این مقاله برایتان میزنم واقعی و شامل پروژه های مختلف باشد تا تنوع در سایت ها را شامل شود.

 

 

سرچ کنسول گوگل به شما این امکان را میدهد که وضعیت سئو سایت خودتان را بتوانید مشاهده کنید.

چند ویژگی مهم سرچ کنسول که در ابزار های دیگر نیست عبارتند از:

بررسی اینکه کدام کلمه کلیدی بیشترین ورودی را به ما میدهد
مشخص کردن sitemap برای گوگل
برطرف کردن ارور های سایت
دریافت پیام از تیم پشتیبانی گوگل
و…
تذکر مهم: اگر قصد دارید سئو سایتتان را شروع کنید، راه اندازی سرچ کنسول گوگل اولین قدم شروع بهینه سازی سایت شماست.

 

2.نصب وبمستر بینگ (Bing Webmaster Tools)

بعد از نصب سرچ کنسول گوگل، سعی کنید وبمستر بینگ را هم نصب کنید.

آیا صرف کردن زمان برای وبمستر بینگ ارزش دارد؟‌ بله! درست است که میزان جستجو در بینگ بسیار کمتر از گوگل است! اما زمانی که شما همه ی این موارد را بررسی میکنید و سایتتان را برای هر دو سئو میکنید قدرت بیشتری دارید.

نکته ی دوم اینکه، بینگ ابزار خوبی برای جستجو کلمه کلیدی در اختیار شما قرار میدهد که میتوانید از آن برای پیدا کردن کلمات کلیدی مختلف استفاده نمایید.

 

3.نصب گوگل آنالیتیکس (Google analytics)

سومین ابزاری که برای سئو سایت نیاز است گوگل آنالیتیکس می باشد. نصب گوگل آنالیتیکس می تواند به شما اطلاعات بسیار خوبی در مورد رفتار مخاطبانتان دهد.

 

 برای مشاهده عکس ها به مقاله اصلی چک لیست سئو در ویکی دمی مراجعه کنید.

 

چند ویژگی گوگل آنالیتیکس:

بررسی اینکه چه تعداد کاربر از گوگل وارد سایت ما شده اند
بررسی اینکه کدام صفحات سایت ما بیشترین ورودی را دارند
بررسی میزان رشد ترافیک سایت در زمان های مختلف
بررسی تعداد ورودی به سایت از موتور های جستجو دیگر
بررسی میزان bounce rate، بازدید از صفحات، مدت زمان ماندن کاربران در سایت و…
یک ترفند سئو: شما میتوانید با اتصال سرچ کنسول گوگل به گوگل آنالیتیکس اطلاعات کامل تری در مورد وضعیت سئو سایتتان مشاهده نمایید.

 

4.نصب افزونه یوآست (Yoast Seo) مخصوص (وردپرس)

یوآست سئو بهترین و پرطرفدارترین افزونه ی دنیاست. در صورتی که سایت وردپرسی دارید افزونه Yoast Seo را حتماً نصب کنید.

با استفاده از افزونه یوآست شما میتوانید براحتی سئو داخلی سایت وردپرسی خودتان را انجام دهید.

 

همچنین Yoast میتواند به شما در ساخت Robots.txt و sitemaps هم کمک کند.

تحقیق کلمه کلیدی


پایه ای ترین کار برای انجام بهینه سازی سایت (SEO) جستجو یا انتخاب کلمه کلیدی (Keyword Research) است. به همین دلیل بسیار مهم است که شما تحقیق کلمه کلیدی را به درستی انجام دهید. در این چک لیست من قصد دارم به شما مطالبی را در مورد نحوه پیدا کردن کلمه کلیدی یاد دهم.

1. کلمات کلیدی طولانی را با استفاده از سرچ گوگل پیدا کنید

با استفاده از پیشنهادات گوگل شما می توانید کلمات کلیدی بلند (Long Tail Keywords) را به راحتی پیدا کنید.

نحوه کار به این شکل است:

ابتدا عبارتی که قصد دارید سئو کنید را جستجو نمایید:

 

بعد از جستجو، دکمه اینتر “Enter” را نزنید! مواردی که در زیر به شما پیشنهاد داده میشود موضوعاتی است که توسط کاربران بیشتر جستجو می شوند. این کلمات بسیار زیاد مهم هستند زیرا شما میتوانید تمام این موارد را در صفحه ای که قصد سئو آن را دارید پیاده سازی نمایید.

یک ترفند: برای جستجوی کلمات کلیدی، شما میتوانید از ابزار keywordtool.io استفاده کنید تا بتوانید تعداد کلمات کلیدی بیشتری را پیدا نمایید. در نسخه پولی این ابزار شما میتوانید میزان جستجو را هم بصورت نسبی مشاهده کنید.

 

2. کلمات کلیدی مهم را از google keyword planner پیدا کنید

ابزار google keyword planner یکی از ابزار های خوب گوگل است که با هدف پیشنهاد کلمه کلیدی برای افرادی که قصد دارند تبلیغات گوگل یا همان Google Adwords پیاده سازی کنند ساخته شده است!

 

استفاده از این ابزار می تواند به شما در پیدا کردن میزان جستجو کلمات کلیدی مختلف بسیار کمک کننده باشد.

3. در شبکه های اجتماعی جستجو کنید

جستجو در شبکه های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، تلگرام و … می تواند به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی مختلف کمک کند، زیرا افراد سوالات خودشان را در این شبکه ها میپرسند و میتواند به شما سرنخ های مختلفی دهد.

 

4. استفاده از ابزار KWFinder برای تحقیق کلمه کلیدی

ابزار KWFinder میتواند در مورد هر کلمه کلیدی به شما اطلاعات نسبتا مفیدی بدهد. این ابزار بخش هایی بصورت رایگان دارد و بخش هایی هم بصورت premium یا همان پولی دارد! در نسخه رایگان شما میتوانید تنها ۱۰ کلمه را در هر روز جستجو نمایید.

 

 

بعضی از ویژگی های kwfinder عبارتند از:

نمایش تعداد جستجو
نمایش میزان سختی کلمه کلیدی
نمایش میزان سرمایه برای تبلیغ
میزان محبوبیت بین کاربران
و…
البته مواردی که در این ابزار نشان داده میشوند بصورت نسبی هستند و ممکن است درست نباشند.

 

چک لیست سئو داخلی
خب از اینجای مقاله وقت این رسیده که با چک لیست سئو داخلی آشنا شوید. این موارد بر اساس تجربه من و بسیاری از سئو کار های دیگر گفته شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت. به امید اینکه سطح دانش کشور رو در زمینه ی سئو افزایش دهیم. حتماً از شما درخواست دارم که نظراتتون رو در مورد این موارد در کامنت ارسال کنید.


1. استفاده از کلمه کلیدی در URL

استفاده کردن از کلمه کلیدی در آدرس صفحه (URL)‌ میتواند به ربات های گوگل بفهماند که موضوع سایت شما درمورد چیست. این ربات ها تک تک کلمات شما را بررسی می کنند و در این کلمات بدنبال درک موضوع هستند. فهماندن موضوع صفحه به ربات های گوگل یکی از مهم ترین موارد در سئو است.

بطور مثال من در این مقاله قصد دارم صفحه ی من در کلمه کلیدی “چک لیست سئو” بالا بیاید، آدرسی که برای این صفحه انتخاب کرده ام:

https://wikidemy.ir/seo-checklist است.

2. آدرس صفحات را کوتاه در نظر بگیرید

آدرس صفحات را تا آنجایی که میشود کوتاه در نظر بگیرید.

دلیل این کار چیست؟

بررسی های انجام شده برروی ۱میلیون نتیجه گوگل نشان داده که وضعیت سایت هایی که آدرس صفحاتشان کوتاه است در نتایج بهتر از سایر سایت ها هستند.

 

 

4. استفاده از کلمه کلیدی در اول عنوان صفحه (Title)

این که از کلمه کلیدی باید در عنوان استفاده شود یک چیز مشخص است که همه ی سئوکار ها این را میدانند.

اما اینکه کلمه کلیدی را در کجای عنوان استفاده کنیم یکی از مهم ترین موارد است!

استفاده از کلمه کلیدی در اول عنوان صفحه میتواند به افزایش رتبه ی آن صفحه بسیار کمک کند.

بطور مثال من در سایت مو تن رو کلمه ی رژ لب را اول عنوان قرار دادم، نتیجه این شد که رتبه صفحه در اول نتایج قرار گرفت:

 

 

5. از کلمات احساسی در عنوان استفاده کنید

بعضی از کلمات باعث بوجود آمدن حس بهتری در کاربران می شوند. بطور مثال استفاده از کلمه ی بهترین در کاربران این احساس را میدهد که این مقاله بهترین است و یا مهم ترین و … از کلمات زیر شما میتوانید برای مقالاتتان استفاده نمایید:

استفاده از سال ها (2019،1398 و…)
استفاده از کلمات “بهترین، مهمترین و …”
عبارت “چک لیست”
6. کلمه کلیدی را در ۱۵۰ کلمه اول بکار ببرید

حتماً سعی کنید که کلمه کلیدی هر صفحه را در بین ۱۵۰ کلمه ی اول بنویسید. زیرا گوگل به ۱۵۰ کلمه ی اول نوشته شما با دقت بیشتری توجه می کند. همانطور که شما زمانی که قصد خواندن مقاله ای را دارید، به مقدمه ی مقاله توجه بیشتری دارید تا ببینید که موضوع نوشته در مورد چیست.

 

 

مانند همین مقاله که من عبارت “چک لیست سئو” را در اول عبارت بکار بردم.

 

7. از کلمه کلیدی در تگ های هدینگ H1،H2،H3 استفاده کنید

مطمئن شوید که کلمه کلیدی شما در تگ های هدینگ (H1,H2,H3) استفاده شده است. بعنوان مثال من در مو تن رو از کلمه کلیدی در تگ های H2 استفاده کرده ام:

 

 

 

با توجه به اینکه زیر عنوان های هر صفحه مهم ترین بخش های آن هستند، گوگل در این عبارات بدنبال کلمه کلیدی اصلی شما میگردد، زمانی که کلمه کلیدی را در این تگ ها بکار میبرید گوگل مطمئن میشود که صفحه ی شما در مورد این کلمه صحبت میکند.

استفاده از کلمه کلیدی در تگ های هدینگ ممکن است در اول بهینه سازی شما تاثیر زیادی نداشته باشد، اما زمانی که رقابت در جستجو زیاد میشود یک تغییر کوچک باعث میشود که رتبه ی شما جابجا شود.

 

8. عکس ها را بهینه سازی کنید

عکس ها بسیار زیاد در محتوا تاثیر دارند. در حقیقت گوگل کمی در درک تصاویر مشکل دارد، بهمین دلیل نیاز است که شما گوگل را در تشخیص محتوای عکس هایتان راهنمایی کنید.

اما گوگل را چگونه از موضوع عکس با خبر کنیم؟

شما با استفاده از ویژگی ALT در تصاویر میتوانید به گوگل بفهمانید که این تصویر که مشاهده میکند در مورد چیست. Alt در تصاویر در حقیقت متنی است که بجای عکس توسط ربات ها خوانده میشود و شما هر متنی که در آن بنویسید نمایانگر این موضوع است که موضوع عکس در مورد چیست.

 

 

تصویر بالا از محیط وردپرس گرفته شده، شما بعد از قرار دادن تصویر شاخص یا هر تصویر دیگری میتوانید خاصیت Alt را برایش در نظر بگیرید. مانند تصویر بالا! در بخش عنوان عکس هم میتوانید هم بصورت انگلیسی و هم بصورت فارسی بنویسید که نام عکس چیست. من هم کلمه کلیدی فارسی را در ALt قرار دادم و هم کلمه کلیدی انگلیسی را در عنوان عکس در نظر گرفتم.

 

9. استفاده از کلمات کلیدی LSI

از کلمات کلیدی مترادف و یا مشابه (LSI Keywords) در متن استفاده نمایید. بطور مثال در این مقاله من جدا از کلمه ی کلیدی “چک لیست سئو” از کلمات کلیدی زیر هم در متن استفاده کرده ام:

چک لیست سئو داخلی
چک لیست جستجو کلمه کلیدی
چک لیست سئو پایه
و…
در این شرایط گوگل این صفحه ی من را ممکن است برای کلمات بالا هم بهینه تشخیص دهد و به کاربران نمایش دهد. بهمین دلیل شما هم از کلمات کلیدی LSI در متن هایتان استفاده نمایید تا رتبه ی بهتری بگیرید.

یکی از ابزار هایی که میتواند به شما کلمات کلیدی مختلفی را پیشنهاد دهد ابزار lsigraph است. شما میتوانید در این ابزار کلمه کلیدی مورد نظرتان را جستجو نمایید و این ابزار به شما جملات مختلفی که با کلمه کلیدی شما ساخته میشود را پیشنهاد میدهد:

 حتما بخوانید: آموزش سئو از صفر تا صد

10. به سایت های دیگر لینک دهید

مطمئن شوید که در مقالاتتان به سایت های معتبر مانند wikipedia، Google و … لینک داده اید. این کار باعث میشود که گوگل به این نتیجه برسد که مقاله  شما اعتبار بالایی دارد.

یا اگر از مقالات سایت های دیگر استفاده میکنید به این سایت ها لینک دهید. کمی فرهنگ لینک دهی به سایر سایت ها در ایران فراگیر نشده و بسیاری از وبمستران و سئوکار ها فکر میکنند که ممکن است با لینک دادن به بقیه سایت ها به آن ها در رتبه گیری کمک کنند، اما واقعاً کسی که محتوای خوبی نوشته و باعث شده شما آن محتوا را کپی کنید، ارزش لینک دهی ندارد؟!

11. لینک سازی داخلی انجام دهید

جدا از بحث لینک سازی خارجی، لینک سازی داخلی هم بسیار مهم است. شما با استفاده از لینک سازی داخلی ربات های گوگل را در صفحات داخلی خودتان به گردش در می آورید و همه ی صفحات را به آن ها نشان میدهید.

 

برای مطالعه بیشتر مقاله راهکارهای سئو را بخوانید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۵:۵۶ | نویسنده : ویکی دمی | نظرات (0)نظرات (0)

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟ و در سئو چه تاثیری دارد؟

با سلام خدمت همراهان همیشگی ویکی دمی. در این سری از آموزش سئو قصد داریم در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل صحبت کنیم. مرغ مگس خوار زمانی که معرفی شد بسیاری از نتایج جستجو را تحت تاثیر خودش قرار داد و باعث شد شکل جدیدی از جستجوها و نمایش‌ها در دنیای موتورهای جستجو پدید آید. اگر از علاقه‌مندان به الگوریتم های گوگل هستید، مقاله الگوریتم مرغ مگس خوار را تا انتها بخوانید تا با یکی از مهم‌ترین آنها آشنا شوید.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل (Hummingbird Algorithm Google) چیست؟
هدف اصلی آن، بهینه‌سازی جستجوی کاربران است. بر خلاف الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن که در ابتدا به عنوان افزونه (add-ons) به الگوریتم ‌های موجود در گوگل اضافه شدند، مرغ مگس خوار از ابتدا به عنوان یک الگوریتم اصلی برای بهینه‌سازی جستجوی کاربران تعریف و عرضه شده است.

تمرکز اصلی آن بر روی عبارات است و این امکان را به گوگل می‌دهد که بتواند عبارات جستجو شده را به طور کامل تجزیه و تحلیل کند و سرعت دسترسی کاربران به نتایج را افزایش دهد. با توجه به این تعریف متوجه می‌شویم که گوگل نام مناسبی برای آن انتخاب کرده است.

 

دلیل نامگزاری الگوریتم مرغ مگس خوار توسط گوگل
مرغ مگس خوار پرنده‌ای است کوچک و باهوش که دو ویژگی دقت و سرعت را در کنار یکدیگر دارد. الگوریتم گوگل نیز سعی می‌کند با درک دقیق مفهوم عبارت جستجو شدهدر کمترین زمان و بیشترین سرعت، همان نتایجی را به کاربر نمایش دهد که کاربر به دنبال آن‌ها می‌باشد.

 

چگونه الگوریتم مرغ مگس خوار جستجوی گوگل را تغییر داد ؟
از پاییز سال 2013، تاثیر خود را بر روی نتایج میلیاردها جستجو گذاشته و برای کاربران، صفحه‌ی نتایج شخصی‌تر و صمیمی‌تری از جستجو را فراهم کرده است. البته نباید فراموش کنیم که پاسخ‌دهی گوگل در میکرو ثانیه به سوالات متنی در نتیجه تغییرات گسترده‌ای در طول 20 سال این موتور جستجو است، اما امروزه نتایج، دیگر بر اساس کلمات کلیدی خاص مشخص نمی‌شوند و کل عبارت مورد توجه قرار می‌گیرد.

مرغ مگس خوار جستجویی که ما انجام داده‌ایم را درک می‌کند و معنای آن را در نتایجی که به کاربران نمایش می‌دهد لحاظ میکند.

برای اینکه بتوانید کاملا اهمیت به روزرسانی مرغ مگس خوار را درک کنید، با ما همراه شوید تا به شما نشان دهیم که جستجو قبل از این به روزرسانی در گوگل به چه شکلی بوده و این الگوریتم برای چه کاری طراحی شده و چرا واقعا زندگی ما را تغییر داده است. 

جستجو قبل از الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل به چه شکل بود ؟
در تابستان 2013، اصول SEO کم و بیش شبیه به همان چیزی بود که امروزه از آن استفاده می‌کنیم. ما در آن زمان هم در عصر «محتوای عالی» زندگی می‌کردیم و به حمایت لینک‌ها (خرید لینک و یا ساخت لینک) در وب‌سایتمان نیاز داشتیم و هدف ما همیشه، توانایی پاسخ دادن به سوالاتی بود که برای مردم اهمیت داشت. اگرچه حتی یک سال بعد از عرضه الگوریتم مرغ مگس خوار ، نتایج جستجو بسیار متفاوت بود.

 

یک سال قبل از انتشار این الگوریتم، نتایج جستجو به شما دقیقا همان چیزی را می‌دادند که درخواست کرده بودید، مثلا برای جستجوی تک کلمه‌ای “Games” و برای رشته طولانی‌تر “شهردار بورلینگام در کانزاس کیست؟” و یا حتی یک کلمه اختصار معروف مثل “NBA”، این کار به شکل catch انجام می‌شد.

نتایج اغلب موارد کاملا دقیق بود، البته پاسخ عمیق و مفهومی با منابع کافی در مورد جستجو به کاربر ارائه نمی‌شد. توانایی تجزیه و تحلیل درخواست‌ها هنوز یک چالش برای گوگل بود مخصوصا زمانی که گوگل باید تفاوت دو درخواست شبیه به هم با معنای متفاوت را تشخیص می‌داد.

به عنوان مثال موزیک و تاتر می توانند گزینه های خوبی برای اثبات این موضوع باشند. اگر الان در گوگل درباره “The Globe” جستجو کنیم، اطلاعاتی در رابطه با تئاتر معروف Globe که مربوط به شکسپیر است به دست می‌آوریم. اگر این جستجو در سال 2010 انجام می‌شد، به احتمال زیاد اطلاعاتی در رابطه با کروی بودن “Globe” زمین و یا اطلاعاتی در رابطه با سازمان Global Learning and Observation to Benefit the Environment به شما داده می‌شد.

حالا در نظر بگیرید کسی که جستجو  می‌کند، علاقه ای به بازیگران نداشته باشد و چیزی که با وارد کردن کلمه Globe در جستجوی آن است یک ترانه از سال 1991 به همین نام است.  امروز به‌راحتی می‌توانیم درخواست‌های جستجوی خود را در گوگل طوری تنظیم کنیم که گوگل بتواند پاسخ دقیق سوال‌ها را بازیابی کرده و نمایش دهد. فقط درنظر داشته باشید که در هر صورت نباید سوال‌های اشتباه، شبیه به «ماشین حضرت مسیح چیست؟» بپرسید چون حتما جواب اشتباهی می‌گیرید.

برای درک کامل این الگوریتم، باید با ویژگی‌های اصلی گوگل که تاثیر زیادی بر روی جستجو دارند و الگوریتم مرغ‌ مگس‌ خوار گوگل در جستجو از آنها کمک می‌گیرد آشنا شویم که یکی از ویژگی‌های اصلی گوگل، «گراف دانش و جستجوی معنایی» است.

 

 

گراف دانش (Knowledge Graph) در سال 2012 منتشر شد.
ایده اصلی آن به شکلی بود که به عنوان مثال، وقتی شما جمله «اقامتگاه پاریس هیلتون» را جستجو کردید، اطلاعات مربوط به آن متن را آماده کند.

قبل از گراف دانش ممکن بود که شما اطلاعاتی مربوط به «هتل هیلتون» کنار «رود سن» را به جای نتایج مربوط به «خانم پاریس هیلتون» وارث هتل‌های هیلتون دریافت کنید. در واقع گوگل با استفاده از گراف دانش می‌تواند اطلاعات دیگری که ممکن است مربوط به جستجوی یک کاربر باشد را در اختیارش قرار دهد.

جستجوی معنایی (Semantic Search) جستجویی کاملا متفاوت از کلمات کلیدی و چیزی فراتر از آن است.
گوگل در جستجوی معنایی روی کلماتی که نوشته می‌شوند تمرکز نمی‌کند و در واقع معنا و مفاهیم نوشته‌هاست که اهمیت دارد.

 

تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر روی سئو سایت
بر خلاف الگوریتم های پنگوئن و پاندا که ماهیت ضد اسپم داشتند الگوریتم مرغ مگس خوار افزونه‌ای می‌باشد که به تجزیه و تحلیل عبارت‌هایی که کاربران جستجو می‌کنند می‌پردازد. پس برای اینکه مورد جریمه این الگوریتم قرار نگیرید و سئو سایت خود را بهبود ببخشید باید به تولید محتوای مرتبط با عبارت‌های جستجو شده توسط کاربران بپردازید.

در صورتی که کاربران به هنگام جستجوی عبارت‌های بلند، از وب سایت شما بازدید کنند و به هدف شان برسند، شما مورد تایید الگوریتم مرغ مگس خوار قرار خواهید گرفت.

 

هدف از به روز رسانی الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟
مرغ مگس خوار باعث پیشرفت زیادی در تکنولوژی جستجوی گوگل شد و حدود 90 درصد از جستجوها در سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار داد، که تمرکز آن بر روی سه جزء اصلی زیر است:

جستجوی محاوره‌ای (Conversational Search)
با استفاده از پردازش زبان طبیعی (روشی در هوش مصنوعی)، مرغ مگس خوار می تواند نتایج مناسب بر اساس هر دو نوع کلمات کلیدی کوتاه (head) و طولانی (long-tail) که شامل عبارات و جملات می‌شود را بازیابی کند و ویژگی معناشناسی به این آن کمک می‌کند تا به کاربران اجازه دهد با اطمینان موضوعات کلی و جزئی مورد علاقه خود و همه چیزی که به آن موضوع مربوط است را جستجو کنند.

جستجوی انسانی (Human Search)
اگر در روزهای اولیه اینترنت از یک موتور جستجو استفاده کرده باشید حتما به خاطر دارید که جستجوی موضوعات و موارد خاصی که دانش کافی از آن نداشتید چه کار سختی بود. الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل این مشکل را با تمرکز بر روی کلمات هم معنی و موضوعات مرتبط به هم حل کرده است.

برای روشن تر شدن موضوع تصور کنید که شخصی عبارت «رئیس جمهور انگلستان» را جستجو می کند. البته انگلستان رئیس جمهور ندارد و در سیستم پادشاهی انگلستان نخست وزیر ریاست دولت را به عهده دارد. اگر در گذشته این عبارت جستجو می‌شد، گوگل به احتمال زیاد جواب درستی برای این جستجو نداشت اما امروزه این الگوریتم به کاربر کمک می‌کند آنچه را که نمی‌داند و جستجو می‌کند، بفهمد و به نتایج درستی که مدنظرش است برسد.

جستجوی صوتی (Voice Search)
با ایجاد این الگوریتم، جستجوی مکالمه‌ای تغییرات بزرگی در سئو ایجاد کرد و این تغییرات باعث پیشرفت گوگل در زمینه درک زبان طبیعی و جستجوی صوتی شد. در جستجوی صوتی با بیان عبارت مورد نظر، در واقع مرغ مگس خوار را برای پیدا کردن پاسخ احضار می کنید. به طور کلی تنها کلمات کلیدی برای سنجش قصد کاربر از جستجو کافی نیست در نتیجه مرغ مگس خوار به همراه گراف دانش و معناشناسی گوگل می‌تواند نتایج بهتری را در هم در جستجوی نوشتاری و هم جستجوی صوتی برای کابران آماده کند و کار را برای آنها راحت تر کند.

  الگوریتم پاندا (Google Panda) چیست؟
 
 

بهینه سازی جستجوی محلی
با استفاده از جستجوی معنایی و پردازش زبان طبیعی که کنار هم نشان دهنده تفکر و تمایلات یک انسان است، موتور جستجو می‌تواند درخواست‌ها را تجزیه و تحلیل کند و آنچه که کاربران به دنبال آن هستند را پیدا کند. با وجود این ویژگی‌ها دیگر استفاده از کلمات کلیدی و پاراگراف‌های توضیحی که کسب و کارها در سایت‌هایشان تعریف می‌کنند اهمیت بسیار کمتری دارد. به عبارت دیگر روش های غلط اسپم کردن صفحات با کلمات کلیدی و نام‌های تجاری جعلی بسیار ضعیف شده است و حتی شاید منجر به گوگل پنالتی شوند، اگرچه هنوز هم از آنها استفاده می‌شود.

 

سخن آخر
این الگوریتم برای شما یک فرصت است! زیرا به کیفیت محتواهایی که تولید می‌شود و ارزش این محتواها برای کاربران توجه ویژه‌ای دارد. پس اگر سئو سایت برای شما مهم است در تولید محتواهای سایت‌تان و تعریف کلمات کلیدی دقت کنید و توجه داشته باشید که الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل سایت‌هایی که شامل کلمات کلیدی بی‌فایده و محتوای بی‌کیفیت هستند را هدف جریمه خود قرار می‌دهد.

اگر محتوای سایت شما مطابق با اهداف جستجوهای گوگل باشد، رنک سایت به صورت ارگانیک و لوکال ارتقاء می‌یابد. در نتیجه برطرف کردن نیاز کابران و پاسخ درست به سوالات یا اهداف آنها از جستجو باید برای شما در اولویت باشد تا Hummingbird Algorithm Google کمک کند که سایت شما دیده شود.

 

امیدوارم از این مقاله ویکی دمی لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد. در انتها اگر نظر یا پرسشی دارید حتما با ما در میان بگذارید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۲ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۱:۲۲ | نویسنده : ویکی دمی | نظرات (0)نظرات (0)

راهنمای جامع افزایش سرعت در Google pagespeed insights

به اولین و کامل ترین آموزش استفاده از pagespeed insights گوگل خوش آمدید. رد این آموزش شما با اهمیت سرعت سایت، آیتم های مورد بررسی در این ابزار، ارور های موجود و آموزش رفع این ارور ها بطور کامل و تخصصی آشنا می شوید. پس با ویکی دمی همراه باشید.

اگر شما برای خود و یا کسب و کارتان یک وب سایت لازم داشته باشید، هفته ها زمان میگذارید تا یک سایت بی نقص از نظر امکانات و زیبایی، طراحی کنید. پس از اتمام این کار سایت خود را در اینترنت بارگذاری می کنید ولی پس از آن متوجه یک مشکل بسیار بزرگ می شوید. سایت شما سرعت بسیار پایینی دارد و هم برای شما و هم برای کاربران بسیار حوصله سربر می باشد.

اگر وب سایت شما سرعت کافی برای کاربران نداشته باشد، ممکن است بسیاری از آن ها قبل از لود شدن کامل سایت در دستگاهشان، از سایت خارج شده و اصطلاحا باعث افزایش bounce rate سایتتان شوند.

مشکل پایین بودن سرعت سایت ممکن است دلایل گوناگونی داشته باشد. برای مثال نحوه کد زنی در سایت، سنگین بودن حجم عکس و فایل های دیگر در صفحات و … . پس شما باید سرعت وب سایت خود را به حداکثر برسانید. اما این کار ساده نیست!

گاهی بسیار مشکل است که متوجه شوید چه عواملی باعث کاهش سرعت شده اند و برای تشخیص آن مجبور باشید ساعت ها زمان سپری کنید. اما شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن سرعت را به حداکثر برسانید تا بتوانید رضایت کاربران خود را از دست ندهید.

یکی از مهم ترین ابزار ها برای سنجش معیار سرعت سایت و همچنین یافتن مشکل های موجود که باعث کاهش سرعت شده اند pagespeed insights گوگل می باشد. با کمک پیج اسپید اینسایتس شما می توانید امتیازی که گوگل در سرعت لود شدن صفحاتتان در موبایل و دسکتاپ به وب سایتتان می دهد را مشاهده و آن را به حداکثر برسانید. با این کار هم رضایت گوگل را جلب کرده اید و هم رضایت کاربران تان را.

این ابزار قدرتمند نسبت به سرعت سایت در موبایل و دسکتاپ امتیازی بین 0 تا 100 می دهد که اگر این امتیاز 100 باشد یعنی سرعت سایت شما بالاست.

آیا سرعت سایت در سئو تاثیر دارد
سرعت سایت یکی از مهم ترین فاکتور هایی می باشد که در رتبه بندی وب سایت ها در صفحه نتایج جستجوی گوگل تاثیر گذار است. پس در پاسخ باید گفت بله. سرعت سایت در سئو تاثیر دارد.

اگر سرعت سایت شما هم سطح 10 وب سایت اول در صفحه اول نتایج جستجو نباشد، نمی توانید به رتبه های اول صعود کند.

همچنین اکثر قریب به اتفاق کاربران هم بر روی کاربران هم وارد صفحه دو نتایج نمیشوند و اصطلاحا گفته می شود اگر قصد دارید کسب را به قتل برسانید، بهتر است آن را در صفحه 2 نتایج جستجوی گوگل دفن کنید تا کسی آن را پیدا نکند.

  همه چیز درباره رتبه دامنه ( Domain Rating)| منظور از DR در Ahrefs چیست؟با تمام این تفاسیر ه این نتیجه میرسیم که باید سرعت سایتمان را به حداکثر بگذاریم و این مسئله را نباید ساده ازش بگذریم.

حالا دیگه وقتشه بریم سراغ اصل مطلب!

برای اینکه سرعت سایتتان را در این ابزار دقیق تست کنید وارد وب سایت pagespeed insights شوید.

پس از ورود، url صفحه مورد نظرتان که قصد دارید سرعت آن را مشاهده نمایید را در قسمت input صفحه وارد نمایید.


پس از آن، صفحه توسط ربات های گوگل بررسی و صفحه ای مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می شود.


پیج اسپید اینسایتش 2 امتیاز به شما می دهد. یکی در حالت دسکتاپ است و دیگری در دیوایس موبایل. این امتیاز از 100 می باشد. برای مثال اگر امتیاز شما 86 بود یعنی شما از 100 امتیاز، 86 امتیاز دریافت کرده اید که اکثرا جای پیشرفت دارد و می توانید آن را ارتقا دهید.

نکته مهم: عمدتا امتیازی که در موبایل دریافت می کنید از دسکتاپ پایین تر است و دلیل آن، ضعیف تر بود سطح سخت افزار های موجود در موبایل ها می باشد. یعنی از آنجایی که میزان cpu و بقیه قطعات موبایل ها از دستگاه های کامپیوتری ضعیف تر است، زمان بیشتری طول می کشد تا صفحات وب را به طور کامل لود کند.

معرفی ارور ها و پارامتر های google pagespeed insights
بطور کلی این ابزار سرعت سایت گوگل، 6 آیتم را مورد بررسی قرار میدهد و با توجه به میزان زمانی که طول می کشد آن آیتم اجرا شود، به شما امتیاز می دهد. در ادامه با ویکی دمی همراه باشید تا با این آیتم ها به صورت کامل و راه های ارتقا شان آشنا شوید.

First Contentful Paint
First contentful paint یا همان FCP یکی از مهم ترین معیار های گوگل برای سنجش سرعت سایت می باشد. FCP میزان زمانی است که طول میکشد اولین المان در صفحه، در دیوایس کاربران تان لود شود.

Lighthouse چگونه FCP شما را اندازه می گیرد؟
سنجش FCP بر اساس مقایسه و امتیاز این آیتم سایت شما با وب سایت های واقعی دیگر می باشد که در آرشیو و بایگانی http گوگل ذخیره شده اند اندازه گیری می شود.

برای مثال اگر وب سایت های دیگر امتیاز 99 درصد دارند و FCP آن ها 1.5 ثانیه است، در صورت اینکه FCP سایت شما هم 1.5 ثانیه باشد، امتیاز 99 درصد را از گوگل دریافت خواهید کرد.

امتیاز FCP
رنگ امتیاز
زمان FCP
75-100
سبز (سریع)
0-2 ثانیه
70-74
نارنجی (متوسط)
2-4 ثانیه
0-49
قرمز (کند)
بیشتر از 4 ثانیه
چگونه FCP را در صفحات سایت بهبود دهیم
مهم ترین عامل که بسیار در FCP سایتتان تاثیر گذار است، سرعت لود فونت متن می باشد. فونت ها اولی پارامتر هایی می باشند که در صفحات لود می شوند و کاربر اولین چیزی که مشاهده می کند متون و فونت آن ها می باشد. اطمینان حاصل کنید که فونت ها با سرعت در هنگام لود صفحه لود می شوند.
مطمئن شوید قبل ارسال هر request به سرور، درخواست فونت برای محتوا به سرور ارسال شود.
از فایل های javascript سکشن در بخش های اولیه صفحات توان استفاده نکنید.
اگر در سکشن های اول از آیکن استفاده کرده اید، بهتر است فرمتشان svg باشد.
حجم تصاویر مورد استفاده در بخش های اولیه را کاهش دهید.
  از بک لینک (back link) و انواع آن چه می دانید؟speed index
speed index یکی دیگر از معیار های اندازه گیری سرعت سایت توسط pagespeed insights می باشد. این معیار، سرعت نمایش محتوا در هنگام بارگذاری و لود صفحه را اندازه گیری می کند.

speed index چگونه توسط گوگل بررسی می شود
گوگل ابتدا از بارگذاری صفحه در مرورگر فیلمی ضبط می کند. سپس پیشرفت بصری یا همان لود موارد موجود را با استفاده فریم های فیلم ضبط شده محاسبه می کند. در پایان با استفاده از ماژول Speedline Node.js امتیاز speed index را اندازه می گیرد.

امتیاز speed index
رنگ و سرعت
زمان speed index
75-100
سبز _ سریع
0 – 4.3 ثانیه
50-74
نارنجی _ متوسط
4.4 _ 5.8 ثانیه
0-49
قرمز _ کند
بیشتر از 5.8 ثانیه
چگونه speed index را بهبود دهیم؟
هرگونه اقدامی که شما برای افزایش سرعت انجام می دهید باعث بهبود speed index می شود.

فعالیت کلی صفحه را کاهش دهید.
با بهینه کردن کد های js، زمان اجرای آن را به حداقل برسانید.
مطمئن شوید در هنگام لود شدن محتوای متنی، فونت آن هم همزمان لود شود.
Largest Contentful Paint
Largest Contentful Paint یا همان LCP معیار میزان زمانی است که طول میکشد پرحجم ترین و بزرگترین محتوا یا عکس شما بارگزاری شود. برای ایجاد سهولت در تجربه کاربری کاربران سایتتان باید سعی کنید بزرگترین المان های صفحه در 2.5 ثانیه اول، بارگزاری شود.

چه المان هایی برای LCP در نظر گرفته می شود
تصاویر
تصاویر svg
ویدئو ها
چگونه LCP را بهبود دهیم
تا جایی که مقدور است حجم تصاویر را کاهش دهید.
از فرمت های بهینه مانند webp برای تصاویر استفاده نمایید.
تصاویر را با توجه به سایز هر سکشن استفاده نمایید. برای مثال اگر در یک صفحه از تصویری استفاده کرده اید که سایزش 500px می باشد اما در یک سکشن 200 پیکسلی قرار داده شده است، سایز آن عکس را اندازه آن سکشن یعنی 200px نمایید.
Time to Interactive
Time to Interactive یا همان TTI یکی دیگر از معیار های گوگل برای سنجش سرعت می باشد. این معیار اندازه می گیرد چه میزان زمانی طول میکشد یک صفحه تعاملی شود. به عبارت دیگر پس از لود کامل صفحه، مقدر طول میکشد تا کاربر بتواند تعاملی در صفحه داشته باشد.

  راهنمای جامع و کاربردی نرخ کلیک (CTR) | بهترین نرخ کلیک کدام است؟

چگونه یک صفحه به طور کامل تعاملی می شود
چه میزان زمان طول میکشد که محتوای مفید صفحه که با FCP اندازه گیری می شود نمایش داده شود. در نظر داشته باشید که محتوای مفید یعنی محتوایی که در آن صفحه مورد نیاز کاربر است.
چه میزان طول میکشد که عناصر مورد نیاز برای انجام اقدام کاربر لود شود. برای مثال در صفحه سبد خرید چه میزان زمان طول می کشد تا فرم ثبت آدرس و مشخصات برای کاربر لود شود.
مدت زمانی که طول میکشد سرور پاسخ کاربر را پس از انجام اقدام و اکشن بدهد باید 50 میلی ثانیه باشد. برای مثال پس از کلیک بر روی دکمه افزودن به سبد خرید، 50 میلی ثانیه بعد آن محصول به سبد خرید اضافه شود.
این موارد باعث افزایش سرعت تعامل کاربر می شود.

Total Blocking Time
Total Blocking Time یا همان TBT یکی دیگر از موارد بسیار مهم در معیار های پیج اسپید اینسایتس گوگل می باشد. TBT مجموع زمان هایی که طول میکشد کار های طولانی بین FCP و Time to Interactive انجام شود (یعنی فاصله زمانی بین لود اولین المان و اولین اقدام کاربر که این فاصله بر اثر مشغول شدن سرور و افت سرعت لود بین این دو معیار اتفاق می افتد) و مدت زمانی که بین تعامل و اکشن کاربر مانند کلیک کردن و… و پاسخ وب سایت می باشد است.

نکته: منظور از کار های طولانی، کارهایی می باشد که در صفحه بیش از 50 میلی ثانیه طول میکشد.

Lighthouse چگونه TBT را اندازه گیری می کند

برای خرید بک لینک حرفه ای کلیک کنید.گوگل با کمک ابزار Lighthouse، فاصله میان TBT سایت شما و TBT هزار سایت برتر را مقایسه می کند و به شما امتیاز می دهد.

زمان TBT بر اساس میلی ثانیه
رنگ و سرعت
0 _ 300
سبز _ سریع
300 _ 600
نارنجی _ متوسط
بیش از 600
قرمز _ کند
Cumulative Layout Shift
Cumulative Layout Shift یا همان CLS آخرین فاکتور Google pagespeed insights برای اندازه گیری سرعت سایت می باشد. CLS میزان زمانی است که طول میکشد در هنگام دانلود المان های صفحه، هر المان در جایگاه خودش قرار بگیرد. برای مثال گاهی پیش می آید که پس از ورود به یک سایت، ابتدا متن ها در بالای صفحه لود می شوند، سپس عکس ها در پایین نوشته لود می شوند و در پایان از آنجایی که طراحی سایت، عکس ها را در بالای نوشته قرار داده است، این جا به جایی صورت می گیرد و توشته ها به پایین عمس منتقل می شوند. مدت زمانی که طول می کشد این جا به جایی ها انجام شود را CLS می گویند.

چه عواملی باعث ایجاد CLS می شوند
تصاویری که ابعاد ندارند.
محتواهایی که به صورت داینامیک در صفحه ایجاد می شوند.
آیتم هایی که برای نمایش نیاز به ارسال درخواست به سرور دارند.
تبلیغات های موجود در صفحات.
به پایان مقاله راهنمای جامع google pagespeed insights رسیدیم. اگر هر سوالی و یا مشکلی در این ابزار دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا ویکی دمی با افتخار شما را راهنمایی کند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۲ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۱:۲۸ | نویسنده : ویکی دمی | نظرات (0)نظرات (0)

راه های بهبود رتبه الکسا

HARO که مخفف (Help a Reporter Out) و به معنای کمک به یک خبرنگار می باشد، یک سرویس آنلاین است که روزنامه نگاران را به عموم مردم متصل میکند. این منبع به گونه ای طراحی شده است که به روزنامه نگاران این امکان را می دهد که از افراد باتجربه در یک زمینه خاص نقل قول دریافت کنند.

حتما بخوانید: دوره آموزش اصولی سئو 

پس از پیوستن به HARO، می توانید سایت خود را به عنوان “منبع” ثبت کنید و تا 3 بار در روز ایمیل هایی را دریافت کنید که حاوی لیستی از سوالات مورد تأیید روزنامه نگاران است. با پیوستن به عنوان “روزنامه نگار” ، می توانید پرسشی را ارسال کنید که به لیست ایمیل 800000+ نفر که به عنوان منبع ثبت نام کرده اند ارسال می شود.

HARO برای ایجاد سریع یک محتوا، بسیار عالی است. با جمع آوری تعدادی از نقل قول های کارشناسان از طریق HARO، می توانید در کمترین زمان یک پست حرفه ای ایجاد کنید.

این پست ها تمایل زیادی برای اشتراک گذاری اجتماعی و به دست آوردن تعداد زیادی بک لینک پیدا خواهند کرد. زیرا یک انگیزه برای افرادی است که در آن مقاله ذکر شده اند، که پست شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و به آن لینک بدهند.

این اشتراک گذاری ها باعث میشود تعداد بازدید کنندگان سایت شما افزایش یابد. لینک ها به افزایش اعتبار دامنه سایت شما کمک می کنند و باعث می شوند سایت شما رتبه بالاتری برای کلمات کلیدی هدف شما داشته باشد؛ این یکی از اهداف بازاریابی دیجیتال است.

چگونه رتبه الکسای سایت خود را بهبود دهم؟
با رعایت موارد زیر می توانید تا حد بسیار خوبی رتبه الکسای سایت خود را بهبود دهید. روشهای زیادی وجود دارد که می توانید آنها را انجام دهید، بیشتر آنها به SEO مرتبط است و ما همه آنها را در زیر به طور خلاصه توضیح خواهیم داد:


نصب اکستنشن Alexa Rank
اگر از گوگل کروم استفاده می کنید، می توانید اکستنشن Alexa traffic rank را از طریق لینک درج شده استفاده نمایید. 

  آشنایی با ۱۰ نکته سئویی در طراحی سایت
با نصب افزونه الکسا، هر زمان که از سایت خود بازدید می کنید ، الکسا ثبت میکند. پس از نصب افزونه، پیشرفت زیادی در رتبه الکسا مشاهده خواهید کرد.

برای اطمینان از اینکه رتبه الکسا در مسیر صحیحی قرار دارد، اطمینان حاصل کنید که روزانه از چندین IP (کامپیوتر خانگی و کامپیوتر محل کار) به سایت بروید تا افزونه آن بازدیدها را ثبت کند.

به صورت منظم محتوای با کیفیت بالا منتشر کنید
کاری که باید همیشه انجام دهید ایجاد محتوای با کیفیت بالا است که برای افراد مفید و ارزشمند باشد. توجه داشته باشید محتوایی که تولید می کنید، باید مرتبط با موضوع وبسایت تان باشد. با توجه به حوزه رقابتی کسب و کار معین کنید که روزانه یا هفتگی چه تعداد محتوا نیاز دارید و همیشه آنها را سر موعد انتشار دهید.

حتما بخوانید: خرید بک لینک دائمی و حرفه ای

محتوای جدید خود را برای سئو بهینه کنید
سعس کنید محتواهای سئو شده بنویسید که پتانسیل زیادی برای گرفتن رتبه های بالا در SERP را داشته باشد. در اینجا به چند نکته برای نوشتن مقالاتی که قابلیت گرفتن رتبه دارند را اشاره کرده ایم:

برای کلمه کلیدی که می خواهید در آن رتبه بگیرید، محتوایی تولید کنید که حداقل 2000 کلمه باشد و ترجیحاً بیشتر از متوسط تعداد کلمات مقالات دارای رتبه های برتر بنویسید.
از کلمه کلیدی اصلی خود در پاراگراف اول و چند بار در طول متن استفاده کنید (0.3-0.5٪ متن).
چندین عکس به محتوای خود اضافه کنید و حتماً از تگ ALT برای آنها استفاده کنید.
محتوای خود را برای برای تلفن های همراه نیز بهینه کنید. چرا که Google ابتدا صفحات تلفن همراه را index می کند.
یک عنوان (title) و یک توضیحات متای (description) عالی بنویسید که شامل کلمه کلیدی تمرکزی شما باشد.
از کلمه کلیدی اصلی خود در پیوند یکتا یا permalink استفاده نمایید.
اگر سایت شما با وردپرس ایجاد شده باشد، می توانید افزونه ای مانند Yoast را به راحتی نصب کنید که به شما شما کمک می کند محتوای خود را تا حد نسبتاٌ خوبی بهینه کنید.

روی کارهایی تمرکز کنید که ترافیک سایت شما را افزایش دهد
سعی کنید به دنبال انواع کارهایی باشید که ترافیک سایت شما را افزایش میدهد و آن را مثل یک عادت روزانه انجام دهید. این کار همانند یک کاتالیزور به بهبود رتبه الکسا کمک میکند. در زیر چند نمونه از این فعالیت ها ذکر شده است.

برای آنالیز سئو و بهینه سازی سایت ، کلیک کنید.
محتوای خود را تمام شبکه های اجتماعی که در آنها فعال هستید به اشتراک بگذارید. این شبکه ها می توانند شامل: reddit، Twitter، Facebook، Youtube، Pinterest و … باشد.(
از کمپین های تبلیغاتی گوگل (Google Ads) و یا فیس بوک استفاده کنید. همچنین می توانید در سایت هایی که بازدید کننده زیادی دارند،تبلیغات انجام دهید.
درخواست مشارکت در خبرنامه سایت های مرتبط با صنعت خود را بدهید. و در ازای آن، شما هم این کار را برای آنها انجام دهید.
  تفاوت صفحات doorway، orphan و dead end
به دنبال فرصت های جدید برای گرفتن بک لینک باشید
می توانید به کمک سایت ahrefs، بفهمید که رقبای شما از چه سایت هایی بک لینک دریافت کرده اند. شما میتوانید با صاحبان آن سایت ها نیز به نوعی ارتباط برقرار کنید و به آنها پیشنهاد دهید که در ازای نوشتن یک پست مهمان برای وبلاگ آنها، یک backlink dofollow دریافت کنید.

همچنین می توانید سایت هایی را پیدا کنید که فرصت ساخت بک لینک را در آنها دارید. مثل فروم ها، وبلاگ ها و سایر شبکه های اجتماعی که در آنها محتوای خود را با ذکر منبع می توانید به اشتراک بگذارید.

اگر موفق شوید بک لینک های با کیفیت برای سایت خود ایجاد کنید، ارزش دامنه سایت شما یا همان domain authority (DA) افزایش می دهید که میتواند یک فاکتور تاثیرگذار در بهبود رتبه الکسا به حساب آید.

توجه داشته باشید که هر چه DA شما بالاتر باشد، رتبه بندی مطالب شما راحت تر از قبل میشود و افراد بیشتری می توانند به محتوای شما دسترسی داشته باشند و آن را بخوانند. در نتیجه شاهد افزایش ماهانه ترافیک سایت خود خواهید بود و از طرف دیگر، به طور موثر رتبه الکسای سایت خود را بهبود می دهید.

مطالب قدیمی خود را به روز کنید
شما می توانید مقالات قدیمی خود را (به ویژه مقالاتی که ممکن است به مرور زمان حجم ترافیک آنها کاهش یافته باشد) را بهینه و به روز کنید. برای انجام این کار، مطمئن شوید که برخی یا همه مراحل زیر را دنبال می کنید:

بررسی کنید آیا مقاله شما هنوز توانایی رتبه بندی برای کلمه کلیدی تمرکزی خود را دارد یا خیر. یک راه خوب برای انجام این کار، بررسی 10 سایت برتر از لحاظ Domain Authority، بک لینک و طول مطالب آنها است. اگر رقابت در کلمه کلیدی تمرکزی خیلی زیاد است، ممکن است بخواهید آن را تغییر دهید.
اطمینان حاصل کنید که مقاله شما برای سال جدیدی که در آن هستید به روز شده باشد؛ مثلاً: .updated for 2020 این تنظیم کوچک به شما امکان می دهد یک بار دیگر، مقاله را در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و بازدیدکنندگان را به سمت وب سایت خود سوق دهید. همچنین خواندن مطالب قدیمی از جذابیت بیشتری برخوردار خواهد شد؛ زیرا خوانندگان اطمینان خواهند داشت که اطلاعات دریافتی آنها به روز است.
بسته به اینکه چند سال پیش مقاله خود را نوشتید، ممکن است بخواهید بررسی کنید آیا این مقاله، با آپدیت های اخیر Google سازگار است یا خیر. اغلب اوقات، همانطور که در آخرین به روزرسانی اتفاق می افتد، وب سایت های مختلف پس از تغییر الگوریتم، شاهد تغییر ناگهانی در ترافیک خواهند بود.
تعداد کلمات بیشتری را به مقاله اضافه کنید. هنگامی که برای اولین بار مطالب خود را نوشتید ، ممکن است فکر کرده باشید که 1000 کلمه برای رتبه بندی کافی است. درحالیکه ممکن است الان دیگر اینطور نباشد. محتوایی که در صفحه اول رتبه بندی می شود، به احتمال زیاد حاوی کلمات بسیار بیشتری خواهد بود. از آنجا که Google اکنون تاکید بیشتری بر کیفیت و عمق مقالات در مورد موضوعات خاص دارد، بهتر است شروع به نوشتن حداقل 2000 کلمه در هر قسمت از مطالب کنید.
  فیلم آموزشی رضایت جستجوگر ها | آموزش سئو در یک ساعت (بخش 3)

نتیجه گیری
قطعا موارد بیشتری برای بهبود رتبه الکسا وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. همین الان یک دفترچه یادداشت بردارید و مداد خود را تیز کنید؛ زیرا میخواهیم نکات کلیدی برای بهبود رتبه الکسا را در زیر برای شما خلاصه کنیم:

وقتی وب سایت شما بازدید بیشتری دارد، رتبه الکسا را ​​پایین می آورید (موقعیت خود را افزایش می دهید).
زمانی که پای فعالیت های بازاریابی به میان می آید و هم چنین زمانی که میخواهید سایت خود با سایر رقبا مقایسه کنید، بررسی رتبه الکسای دیگر سایت ها می تواند مفید واقع شود.
وقتی که صحبت از رتبه بندی الکسا می شود، یک هدف خوب برای شروع، این است که از میانگین صنعت خود پیشی بگیرید.
برای افزایش رتبه الکسا (پایین آوردن عدد) اطمینان حاصل کنید که محتوای خود را هم از نظر سئوی داخلی و هم سئو خارجی بهینه می کنید.
این تقریباً تمام نکات مهم بود. شروع به اجرای آنچه در این مقاله یاد گرفته اید کنید و به مرور، با بالا رفتن از نردبان، رتبه الکسا را ​​افزایش خواهید داد! اگر نکات و استراتژی های دیگری وجود دارد که فکر می کنید می تواند به روند کار کمک کند، در صورت تمایل نظرات خود را در زیر برایمان بنویسید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۳ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۳:۴۳ | نویسنده : ویکی دمی | نظرات (0)نظرات (0)

بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

همه ما در سایت ها به لینک هایی برخورد کرده ایم که ما را به یک سایتی ارجاع میدهند. این لینک ها بک لینک نامیده میشود. معمولا این لینک ها ما را به سایت هایی ارجاع میدهند که یا سایت های مرتبط با سایت میزبان است یا دارای مطالب پرطرفدار میباشد.

در زمان های گذشته سایت ها میتوانستند با افزایش تعداد لینک ها اعتبارسازی نمایند. هزینه کمتری پرداخت میکردند و میتوانستند تعداد بسیار بالایی پروفایل و لینک های اسپم تهیه نمایند. اما در حال حاضر این لینک ها و بک لینک ها در گوگل جایی ندارد و گوگل به آن ها زیاد اهمیت نمی دهد و در واقع به لینک هایی که هویت بالایی دارند بیشتر اهمیت می دهد.

بک لینک PBN چیست؟

پی بی ان (PBN)  مخفف عبارت Private Blog Networks  می باشد.

ما برای لینک سازی به سبک  PBN نیاز به یک شبکه ی وبلاگی با هویت بالا داریم.لینک سازی پی بی ان (pbn) به صورت لایه ای میباشد.

 معمولا وب سایت یا وبلاگ هایی با موضوعات مختلف را برای ایجاد این ساختارها ایجاد کرده و این وبلاگ ها برای اعتبار بخشی به سایت های مورد نظر به کار میبرند. چند بک لینک ایجاد کرده و با این بک لینک ها کاربران را به سایت اصلی لینک میدهیم. با ادامه دادن این مراحل لینک ها به صورت هرمی افزایش می یابند و همین مسئله موجب شده است که به خرید بک لینک PBN شهرت یافته است .

اگر بدون علم کافی شروع به اجرای PBN شوید، سایت شما به سرعت به سمت پنالتی شدن و به حذف از گوگل نزدیک می شود.

بک لینک PBN دارای انواع مختلفی میباشد. گفته میشود بیش از 200 روش برای لینک سازی وجود دارد. اما همه این روش ها ایده آل نیستند و تعداد بسیار کمی از آن دارای تاثیرات مطلوبی میباشند.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۳ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۱:۰۸ | نویسنده : ویکی دمی | نظرات (0)نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By nasrblog.ir:.